OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Na podzim roku 2014 proběhlo založení Krajanského Spolku Čechů a Slováků v Asturias.

Jedná se o organizaci, která má za cíl sdružovat nejen Čechy a Slováky žijící v Asturias, ale všechny, kteří se jakýmkoliv  způsobem zajímají o naší kulturu,literaturu, naše zvyky, naší gastronomii.

Naším hlavním záměrem je sdružovat Čechy a Slováky žijící v Asturias, podporovat český a slovenský jazyk, udržovat  tradice , ale také určitým způsobem seznámit Astuřany s naší kulturou a zvyky.

V blízké budoucnosti bychom rádi pořádali různé kulturní akce, jak pro děti, tak i pro dospělé. Máme v plánu pořádat setkání se zajímavými osobnostmi, přednášky , připomínat důležitá historická data a jiné zajímavé akce. Jakýkoliv návrh , podnět či spolupráce na organizaci  je vítán.

Vzhledem k tomu ,že jsou ve spolku rodiny s dětmi, respektujeme letní prázdniny a kulturní akce budeme plánovat na příslušný školní rok.

Členem spolku se může stát kdokoliv, kdo má zájem a má nějaký vztah k České nebo Slovenské republice.

Prozatím jsme se dohodli na placení členských příspěvků v hodnotě 20 euro za rok. Z těchto peněz se bude financovat založení účtu a jeho vedení, placení daní a jiných  oficiálních poplatků.

Náklady na jednotlivé akce budeme prozatím platit zvlášť.

Pokud máte zájem o další informace, pište,  prosím,  na následující mail nebo do komentáře pod tímto textem. 

cesiaslovacivasturias (z@vináč) hotmail.com

Za krajanský spolek se srdečným pozdravem

MUDr. Alexandra Čadová - Předseda

Mgr. Jana Vávrová – Sekretář

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. volby ČR (Věra, 10.11.2017 8:15:42) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Právě jsem vyslechla ČRozhlas Dvojku, zprávy.
  Jsem stejného názoru, že jet volit do Madridu je nákladná a vzhledem ke vzdálenosti únavná věc. Bydlíme přibližně ve stejné vzdálenosti od něj ale na jihovýchodě La Nucia-Alicante.
  Děkuji za iniciativu i za nás.

  Věra Liebigova

  1. Re: volby ČR (Alexandra Cadova, 10.11.2017 9:52:18) Odpovědět

   Dekuji za vasi podporu

 2. traductor (Alberto, 25.4.2017 17:29:45) Odpovědět

  Hola

  Pertenezco al club del pastor alemán en Asturias y próximamente invitaremos a un importante deportista eslovaco. Necesitariamos contactar con alguien que le gusten los perros y que pueda hacer de traductor.